Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Nissan ) Kolizja tzw.podwórkowa,umowa Kupna-Sprzedaży i OC.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 22:14
Temat postu:

Kolizja tzw.podwórkowa,umowa Kupna-Sprzedaży i OC.


Panowie mam takie pytanie,może ktoś będzie mądrzejszy ode mnie.Kupiłem Micrę w połowie lipca tego roku od kolegi i w dniu zakupu napisałem mu oświadczenie,że rezygnuję z jego ubezpieczenia OC,czyli na jego ubezpieczeniu mogłem legalnie jeżdzić 30 dni bo tyle jest na przerejestrowanie auta.Jak to w naszym kraju bywa w ostatnim czasie każdy przeciąga zarejestrowanie auta i u mnie też się przedłużyło aż do dzisiaj(05.10.20011),ale nie w tym rzecz.Sprawa ma się tak:dziś przerejestrowałem na siebie auto i ubezpieczyłem ale w międzyczasie tj.w niedziele 2.10.20011 na podwórku sąsiadka cofała swoim autem i puknęła w moje wyrządzając mi szkodę.Jak to się teraz ma do wypłaty odszkodowania,moja Micra w ruchu nie była,stała na podwórku (tzw.droga nieutwardzona) i podczas kolizji w Micrze nie było kierowcy,ale jest ALE bo w/g prawa ja w tym momencie nie posiadałem OC (w dniu zakupu wymówiłem koledze OC,tak jak wyżej napisałem).Na mój rozum odszkodowanie powinni wypłacić bo nie byłem na drodze i w ruchu(pojazd zaparkowany na podwórku,nie jezdzony),ani nawet w aucie.ALE CZY ABY NA PEWNO????.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 07:00
Temat postu:

Re: ( Nissan ) Kolizja tzw.podwórkowa,umowa Kupna-Sprzedaży i OC.


jezeli nie byłeś w ruchu (czyli samochód stał na parkingu) i sasiadka uderzyła samochód to naprawa jest na jej koszt (z jej oc). ubezpieczenie oc w ruchu pojazdów dopuszcza takie sytuacje. tak wiec mozesz spiszac oswiadczenie i udac sie do ubezpieczyciela celem zgloszenia.
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 13:29
Temat postu:

Re: ( Nissan ) Kolizja tzw.podwórkowa,umowa Kupna-Sprzedaży i OC.


Dzięki Kolego,tak myślałem ale wolałem się upewnić,gdyby to się stało na drodze podczas normalnego ruchu to miałbym problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Nissan ) Dyskusje ogólne


NissanNote

9 900

2006r.

270 000 km

wielkopolskie

NissanPulsar

39 900

2015r.

138 000 km

kujawsko-pomorskie

NissanX-Trail

55 900

2014r.

132 430 km

mazowieckie

NissanJuke

36 900

2011r.

155 075 km

warmińsko-mazurskie

NissanQashqai

37 300

2011r.

204 977 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System