Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Nissan Primera ) faluja obroty na jałowym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzialus

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1,8
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 22:12
Temat postu:

faluja obroty na jałowym


Z góry zaznaczam ,że od dluższego czasu przeglądam forum i google w poszukiwaniu odpowiedzi.

Kupilem miesiąc temu primere p12 1.8 . W czoraj wydałem na wymiane uszczelniaczy i pierscieni 1950zl ( kopcil i żarł olej) i nie mam kasy by inwestowac dalej . Myslałem ,że przy okazji wymiany j/w falowanie ustapi. Falują mi obroty na jałowym z 1200tys na 2000tys . I nie spoada poniżej tych 1200obr . Krokowca czyściłem chociaż był czysty. Przepustnice czyscilem. Zauważyłem ,że krokowy nie ma uszczelki .Czy tak ma byc? i Czy brak tej usczelki może miec wpływ na falowanie ?

Na kompie elektromechanikowi pokazało , że sonda lambda za katalizatorem jedzie tylko na ubogiej a ta przed kat dziala znakomicie.

Gdzie dalej szukac przyczyny falowania tak by nie ponosic dodatkowych kosztów.
Powrót do góry
Piotr64

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Nissan Primera P12
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Maj 2014, 13:53
Temat postu:

Re: ( Nissan Primera ) faluja obroty na jałowym


Witam. Jestem nowy na forum i zarazem dość świeżym posiadaczem P12 1,8. Ale początki naszej miłości były trudne... Oczywiście przeszedłem przez wymianę pierścieni, sondy lambda i uszczelniaczy na zaworach. Bo pomimo dość poprawnej pracy, olej chlał jak dziki ( 1L / 600KM) Po czym stawał się "mułem". Nie wchodził na obroty itp. No i zużycie paliwa wzrastało do 12 L na setkę. Przyczyną tego jest zapychający się pierwszy katalizator (zauważcie że rzadko się zdarza żeby P12 zdecydowanie kopcił na niebiesko przy takim zużyciu oleju) Jeśli nie jest zawalony wręcz "kamieniem" ze spalin olejowych, po przedmuchaniu sprężonym powietrzem moc wraca. Ale lepiej to zrobić po remoncie silnika. Co do nierównomiernej pracy... Sprawdź przepływomierz. Jeśli jest zasyfiony - bardzo delikatnie wyjmij i umyj specjalnym płynem do mycia "przepływek" firmy CRC (nie reklama- po prostu świetny środek). CDN...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Nissan Primera »

Opinie o samochodach Nissan Primera - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne


NissanQASHQAI+2

39 900

2013r.

220 158 km

mazowieckie

NissanQashqai

38 900

2013r.

193 850 km

lubelskie

NissanQashqai

22 900

2009r.

196 000 km

śląskie

NissanQashqai

39 900

2014r.

196 000 km

małopolskie

NissanQashqai

54 900

2015r.

108 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System