Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Nissan Micra ) Silnik szarpie i przerywa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Micra ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cy-nio

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Sty 2008, 17:36
Temat postu:

Silnik szarpie i przerywa


Witam, od pewnego czasu jestem posiadaczem Micry K10 z silnikiem 1235cc.
Zimny pali OK, ale gdy złapie temperatury zaczyna szarpać i przerywać. Na drugim cylindrze nie pali, tzn, czasem łapie, ale przeważnie to nie pali, świece są nowe , przewody też, zapłon OK, zawory wyregulowane. Jak zdejmę ze świecy przewód to na odległość łapie i chodzi na wszystkich, a jak założę "fajkę" to przerywa. Ale jak nagrzeje sie dobrze ta sytuacja pojawia sie już i na 3 i 4 cylindrze. Skąd to sie bierze i dlaczego? Jak to naprawić, co jest powodem takich zmian na gorącym silniku. Wtedy nawet trudno go zapalić. Aparatu zapłonowego nie rozbierałem, bo jest elektroniczny zapłon, pod komputer tez nie był podłączany. Sonda lambda nie sprawdzana, bo nie wiem jak to zrobić. a może to wina tego komputera spod siedzenia? Poradźcie co zrobić, pozdrawiam. Gaźnik i przewody od podciśnień sprawdziłem, wydają sie w porządku.
_________________
cy-nio
Powrót do góry
blacha11

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Nissan Maxima QX 3.0 V6 '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Sty 2008, 12:18
Temat postu:

...


nie wiem czy to może być to samo, ale miałem podobnie w Hondzie CRX. Po wymianie świec, już po kilkuset kilometrach zaczęły się podobne cyrki. Okazało się, iż świece miały jakieś przebicie i na gorącym silniku nie dało się jechać ani odpalać. Najpierw jedna, potem dwie... lawinowo. Fakt, że w CRX silnik "kręcił" się nieco szybciej, być może świece nie były na to przygotowane. Tak działo się na świecach BOSCH, po wymianie na NGK auto jeździło długo i szczęśliwie Smile Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
cy-nio

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 16:56
Temat postu:

Re: ( Nissan Micra ) Silnik szarpie i przerywa


Dzięki za podpowiedź, założone mam świece NGK od tego modelu Micry, ale nie chodzą, wygląda no to, że gdzie indziej tkwi problem, jak odsunę kopułkę świecy na ok.1-1,5 cm od świecy to chodzi w miarę równo i pali na wszystkie świece, może to wina modułu zapłonowego????????
_________________
cy-nio
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Micra ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Nissan Micra »

Opinie o samochodach Nissan Micra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Nissan Micra ) Porady, problemy techniczne


NissanJuke

48 300

2015r.

164 862 km

podkarpackie

NissanQashqai

62 200

2016r.

99 483 km

podkarpackie

NissanQashqai

37 900

2010r.

175 000 km

mazowieckie

NissanQashqai

62 900

2015r.

66 000 km

śląskie

NissanQashqai

43 900

2014r.

264 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System