Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Nissan Micra ) świece zapłonowe i olej śilnikowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Micra ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kris0086

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: nissan micra k11
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Cze 2012, 23:20
Temat postu:

świece zapłonowe i olej śilnikowy


Witam założyłem nowy temat gdyż znów mam problem,mianowicie chciałem wymienić świece zapłonowe,więc zabrałem się do roboty i złamałem na nich klucz a świeca ani drgnie co mam zrobić by to wykręcić,a druga sprawa dotyczy oleju mam tam wlany mobil ale na bagnecie mam powyżej maximum czy mogę tak jeździć,nic się nie stanie czy jednak odlać może a i jeszcze jedna sprawa,cały czas palił ok w granicach 6.5l do 7.0l w mieście a na trasie około 5.5l do 6.0l jakieś pare dni temu zalałem 12 litrów plus te moje co miałem i miałem w sumie jakieś 26 litrów paliwa no i tu problem przez 3 dni zrobiłem jakieś 160 km po mieście i mam na wskaźniku paliwa strzałke na tej cienkiej kresce przed E Kurcze co jest pomocy !!!!
_________________
Kris
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 19 Cze 2012, 11:35
Temat postu:

Re: ( Nissan Micra ) świece zapłonowe i olej śilnikowy


Spróbuj odkręcać na rozgrzanym silniku. Aluminium ma większy współczynnik rozszerzalności cieplnej. Jeżdżenie z olejem ponad stan grozi wywaleniem uszczelniacza, szczególnie na wale. Po jednorazowym pomiarze zużycia paliwa nie należy wyciągać wniosków. Może jazda była uciążliwa. Jak to się będzie się powtarzało, to wtedy.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Kris0086

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: nissan micra k11
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Cze 2012, 22:23
Temat postu:

odp


ok Dziękuje za pomoc,odlałem olej i jest git Smile A co chodzi o świece to ciula, narazie zostawiłem,bo pali na dyk,kupiłem taki środek co się wlewa do paliwa co przeczyszcza i takie tam, zalałem fullbak i zobaczę jak po tym będzie,ale teraz druga sprawa jechałem z Bytoma trasą chyba 94 tak jak na gliwice się jedzię do norauto w zabrzu tam gdzie jest M1 Zabrze,no i w połowie trasy auto straciło na mocy zapaliły mi się dwie kontrolki jednocześnie ta z tym akumulatorem i ta z oleju wzur taki dzbanek co kropla spływa,no i samochud zaczoł sam zwalniać to ja na bok chamulec i awaryjne sprawdziłem pod maska wszystko ok,tylko silnik jakis bardzo gorący według mnie za bardzo co jest juz mi sie tak 3 razy przetrafiło POMOCY.
_________________
Kris
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 22 Cze 2012, 19:08
Temat postu:

Re: ( Nissan Micra ) świece zapłonowe i olej śilnikowy


Chyba zostanę Twoim nadwornym doradcą. To z kroplami to powinno być ciśnienie oleju. Tak na odległość nie bardzo wiem co Ci poradzić. A jak to się zaczyna dziać to silnik zaczyna może tak twardo, stukająco pracować?. A temperatura na wskaźniku jaka?,A jak ostygnie to wtedy wszystko mija? Czy za każdym razem takie same objawy. Napisz, to może mi coś przyjdzie do głowy.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Kris0086

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: nissan micra k11
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Cze 2012, 00:25
Temat postu:

odp


ok więc jak ostygnie jest ok mija,temperatura zawsze w normie, i miałem taki incydent 3 razy juz ze jak piszesz te ciśnienie oleju plus do tego dochodzi kontrolka akumulatora i on sie zawsze razem jednoczesnie zapalają po czy auto traci na mocy samo zwalnia i gaśnie jak postoji z 30 minut i odpalę to jest ok, ale jak odpalę od razu to jedzie już się nie świeci tylko po wyżej 100km to samo,i to sie dzieje sporadycznie raz na tydzien może na dwa
_________________
Kris
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 23 Cze 2012, 00:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sob 23 Cze 2012, 06:51
Temat postu:

Re: ( Nissan Micra ) świece zapłonowe i olej śilnikowy


Nie piszesz nic o stukaniu. Może po prostu silnik Ci się przegrzewa. Gdzieś tam słyszałem, że niektóre japońce miały takie zabezpieczenia przed przegrzaniem, że komp ograniczał moc silnika i zaświecał rożne dziwniaste kontrolki. Jak auto przestało by Ci ładować to pewnie nie obróciło by silnikiem. Jak zaczyna padać ciśnienie oleju, to silnik zaczyna chodzić jak stary diesel. A ta kontrolka z kropelką zapala Ci się po przekręceniu kluczyka i gaśnie jak silnik zaczyna pracować?. Chłodnica nie pozabijana na amen muchami i świństwem?, wiatrak chłodnicy funkcjonuje?, chłodnica wiekowa, może zamulona w środku. Tyle mi z Twojego opisu przyszło do głowy.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Kris0086

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: nissan micra k11
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Cze 2012, 11:59
Temat postu:

odp


Więc nie wiem być może mam tam syf trzeba by było jakoś wyczyścić i sprawdzić tylko jak? a tak sie dzieje gdy jadę 100km lup po wyżej 100km na godzinę jak jadę do 85 km coś tego typu to jest ok,a druga sprawa,gdzie w okolicach bytomia dostane pieczątke przegląd,gdyz mam lekkie luzy na kierownicy i prawdopodobnie mi to wykryją a reszta ok,bo powiedzano mi ze koszty naprawy tego 600zł ,a dokładnie to sie nazywa luzy na przekładni kierowniczej coś w tym stylu ,gdy jak jade na prostej,to kierownica ucieka raz w lewo raz w prawo ale lekko ale da sie śmigać,i mechanik mówił mi ze to nie zagraza niczemu bo luzy są lekkie i nie mam wspomagania.
_________________
Kris
Powrót do góry
Kris0086

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: nissan micra k11
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Cze 2012, 23:09
Temat postu:

odp


Byłem u mechanika z moim problemem,powiedział mi ze to coś z elektryką zapewne, albo zwarcie albo coś z auto alarmem, bo mam tam zamontowany a raczej już był, z langford czy jakoś tak, tylko że on nie działa tylko jest zrobione odpalanie na magnez jak przyłożę magnes auto odpala jak nie to nie ma bata,to może coś z tym bo ktoś to po swojemu popiepszył poprzedni właściciel samochodu,i teraz gdzie szukać tego jak to zrobić bo elektryka to już inna bajka lub komputer szwankuje nie wiem.
_________________
Kris
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Micra ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Nissan Micra »

Opinie o samochodach Nissan Micra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Nissan Micra ) Porady, problemy techniczne


NissanQashqai

39 900

2010r.

178 826 km

śląskie

NissanQashqai

75 900

2018r.

47 279 km

warmińsko-mazurskie

NissanQashqai

125 900

2022r.

32 000 km

śląskie

NissanNote

13 999

2007r.

146 000 km

pomorskie

NissanX-Trail

99 800

2019r.

43 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System