Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Nissan Navara ) zawór egr i kontrolka check engine



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Navara ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
libudarafal

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: nissan navara d40 2,5 ddti 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 22:53
Temat postu:

zawór egr i kontrolka check engine


Koledzy forumowicze potrzebuję pomocy odnośnie zaworu egr w NAVARZE z 2006r silnik 2,5 ddti. Postaram się opisać mój problem. kupiłem ten samochód i przez 3 miesiące (około) jeżdziłem na w miarę krótkich odcinkach bez jakiegoś szarżowania. Któregoś razu przycisnąłem mu trochę bardziej niż zwykle i zaczęło się. samochód stracił moc że ledwo dojechałem do domu a za mną była chmura CZARNEGO dymu. Po zgaszeniu nie zapalił już. Przywiozłem fachowca z komputerem. Nie wykrył usterki. Okazało się że w zaworze EGR oderwała się ;klapka" która zamyka i otwiera przepływ spalin i to spowodowało awarię. Przyspawał ją na swoje miejsce ale zaznaczył że niewiadomo czy udało mu się to zrobić idealnie.Navara chodziła przez miesiąc aż tu nagle zapaliła się KONTROLKA CHECK ENGINE.Po podpięciu pod komputer pokazało błąd czujnika zaworu EGR.Samochód chodzi dobrze (tak mi się wydaje) ale ta kontrolka...I tu pojawia się kilka pytań.Czy po wyjęciu zaworu i zanużeniu go np. w nafcie na kilka dni (ktoś mi tak poradził) potem przedmuchaniu ,jest szansa że przestanie się zacinać(bo to chyba jest przyczyną zaświecenia awari)? I czy po zaślepieniu zaworu blaszką nadal będzie się zapalała KONTROLKA CHECK ENGINE ? Koledzy pomóżcie bo niewiem czy jest sens kombinować czy kupować nowy zawór(1500zł a może i więcej) .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Navara ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Nissan Navara »

Opinie o samochodach Nissan Navara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Nissan Navara ) Porady, problemy techniczne


NissanX-Trail

69 900

2015r.

178 355 km

warmińsko-mazurskie

NissanQashqai

35 700

2011r.

230 000 km

mazowieckie

NissanJuke

86 300

2021r.

41 721 km

podkarpackie

NissanMicra

28 900

2017r.

137 000 km

mazowieckie

NissanQashqai

33 900

2009r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System