Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Nissan Primera ) P 11 - silnik nie odpala, gaśnie, błędy czujników wału/wałka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DanielZ1976

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żary
Posiadane auto: 2000 P11 lift 1.6 16V LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sie 2015, 13:41
Temat postu:

P 11 - silnik nie odpala, gaśnie, błędy czujników wału/wałka


Witam wszystkich.
Pisze z prośbą o radę, ponieważ nie wiem już co robić.
Mam Nissana Primerę P-11 lift z 2000, silnik 1.6 16V 78 kW, LPG. Przebieg 260 tysięcy. Auto ma problem z odpalaniem, ale opiszę, o co chodzi:

najpierw zapaliła się kontrolka "check". Auto paliło i jeździło, ale kiedy się rozgrzał, zwłaszcza po krótkich dystansach na mieście, potrafił zgasnąć w czasie jazdy, odpalał i od razu gasł lub w ogóle nie odpalał. Komputer pokazał "błąd czujnika położenia wału". Kupiłem czujnik firmy DELPHI, ale po wymianie było to samo (może samochód nie tolerował zamienników?)
Kupiłem więc używany z rozbiórki,ale oryginalny - problem ten sam, a nawet więcej, bo dodatkowo zaczął się pojawiać "błąd czujnika położenia wałka". Kupiłem następny czujnik z rozbiórki - bez zmian. Po wysłuchaniu "tych, co się znają", wymieniłem łańcuch rozrządu, który tez odpowiada za zapłon. Był wyciągnięty na maxa - to fakt, ale problem nie zniknął. Teraz wymieniłem nawet komputer - dalej to samo. Nawet nie odpala, a jak odpali to po rozgrzaniu się samoczynnie gaśnie. O kosztach nawet nie wspomnę.

NIE WIEM CO ROBIĆ - pomóżcie dobrzy ludzie,bo chyba SPALĘ ten samochód gdzieś na łące.

Z góry dziękuje za pomoc. Daniel.
Powrót do góry
adgan

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: Nissan, Primera, 1.8, 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2016, 10:45
Temat postu:

Błąd czujnika wału korbowego - nie odpala


Witam,
mój nissan (1.8 2000r po lifcie) chodził idealnie do momentu awarii. Stojąc na zapalonym silniku zgasł i od tamtej pory nie daje się odpalić. Pierwszy mechanik z komputerem diagnostycznym stwierdził błąd czujnika położenia wału korbowego. Kupiłem zamiennik DELPHI, nic nie dało.
Drugi mechanik z innym oprogramowaniem stwierdził to samo, zalecił kupno oryginalnego czujnika używki z demobilu.
Rezultat ten sam. Nie pali. Wcześniej stwierdziłem brak iskry. Pompa paliwowa ponoć chodzi. Chociaż świece suche.
Sam zdjąłem pokrywę zaworów żeby obejrzeć łańcuch rozrządu. Wg mnie jest napięty, ale odcinek miedzy kołami wałków rozrządu może nie być miarodajny. Przebieg 140 000.

Oddałem auto drugiemu mechanikowi, w okolicy tylko on raczej potrafił by naprawić elektroniczne awarie. Po głębszej analizie stwierdził sterownik silnika. Wyklucza awarię IMO.
Ktoś miał podobny problem? Czy aby wymienić ECU należy to zrobić z zestawem IMO + stacyjka? Mało takich zestawów jest na rynku.

Zna ktoś mechanika do którego mógłbym wysłać komputer do sprawdzenia??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Nissan Primera »

Opinie o samochodach Nissan Primera - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne


NissanNote

13 999

2007r.

146 000 km

pomorskie

NissanQashqai

80 900

2019r.

145 121 km

warmińsko-mazurskie

NissanQashqai

67 850

2018r.

165 500 km

wielkopolskie

NissanQashqai

64 300

2016r.

129 196 km

podkarpackie

NissanQashqai

36 800

2013r.

128 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System