Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
keramti

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8 V + lpg ,2007, OPEL CORSA 2014 1.2 z LPG(FABRYCZNYM)
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 24 Wrz 2015, 20:47
Temat postu:

Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Witam posiadam w moim aucie instalację LPG Tartarini, od jakiegoś czasu mam problem z gaśnięciem auta na zasilaniu LPG( na PB wszystko ok). Samochód podczas zwalniania gaśnie . Nie ma reguły przy tym , jest okres ,że nie gaśnie przez kilka tygodni, od tankowania do tankowania, a czasem zgaśnie raz i potem jest ok albo zgaśnie kilkakrotnie podczas jazdy a na następny dzień jest wszystko ok. Była wymieniana listwa wtryskowa,regulacja zaworów z popychaczami,reduktor sekwencja 8950871,filtr fazy lotnej,uszczelki pokrywy zaworów.Może ktoś podpowie ,gdzie szukać rozwiązania problemu?
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Czw 24 Wrz 2015, 23:24
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Witam.
Jeśli masz instalacje sekwencyjną lpg to podgląd parametrów pracy instalacji na kompie podczas jazdy autem.
Prawidłowo sekwencja podczas jazdy ,np. przy za małym ciśnieniu gazu powinna przerzucić na benzynę...czyli gaz i np.wadliwe czujniki lpg nie powinny zgasić silnika auta.

Możesz mieć problem ze sterownikiem lpg albo z zasilaniem plus albo minus na instalację gazową...braki masy i napięcia spowodują wyłączenie kompa gazu ,a poprzez rozcięcia wtrysków benzyny(sygnał idzie przez sterownik lpg) nie pozwolą na przejście i pracę silnika na benzynie.
Stan połączeń elektrycznych instalacji lpg też ważny.

Myślę ze układ zapłonowy tzn cewka ,świece,przewody wn sprawdziłeś i wyeliminowałeś.
Benzynę sprawdzałeś na dystansie 50-100-200 km, czy tylko przy rozruchu?
Pozdro.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
keramti

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8 V + lpg ,2007, OPEL CORSA 2014 1.2 z LPG(FABRYCZNYM)
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Wrz 2015, 06:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Reagowanie na paliwo sprawdziłem na trasie kilkakrotnie wszystko ok. Nie ma żadnych problemów podczas odpalania na paliwie ani podczas jazdy.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 25 Wrz 2015, 20:59
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


keramti napisał:
Reagowanie na paliwo sprawdziłem na trasie kilkakrotnie wszystko ok. Nie ma żadnych problemów podczas odpalania na paliwie ani podczas jazdy.




Napisałeś że problem potrafi występować nawet po kilku tygodniach spokoju...wiec przeczytaj mój poprzedni post .
To że na trasie kilkakrotnie przełączysz na benzynę i zrobisz kilka kilometrów nie pomoże......

Laptop z programem do auta i jazda testowa na sprawdzenie programem...

Napisałem że sekwencja jest tak zaprogramowana że problemy z gazem przełączą na benzynę a nie zgaszą silnika....więc szukaj usterki na układzie elektrycznym do instalacji albo kompie.
Może też być problem z osprzętem silnika i gasi go....a po ponownym uruchomieniu odpala i jest oki.

Nie ma prostej podpowiedzi, nie widzę auta itp,więc wyjaśniłem co i jak.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
keramti

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8 V + lpg ,2007, OPEL CORSA 2014 1.2 z LPG(FABRYCZNYM)
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 26 Wrz 2015, 17:09
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Musze się wybrać z tym do ASO w Poznaniu, w mojej miejscowości fachowość od LPG jest na zasadzie "muszę pożyczyć kabel i podłączyć się". Na benzynie ostatnio przejechałem całe 200 km i wszystko jest ok.A na gazie przejadę po mieście i okolicy też około 200 km i wszystko jest ok , gdy np na drugi dzień zgaśnie kilka razy podczas hamowania by następnie jakby nigdy nic znowu przejechać 200km bez problemu na zasilaniu LPG. Po prostu nie ma tu żadnej reguły. Gaz zawsze tankuje na Orlenie przeważnie w jednej stacji.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 26 Wrz 2015, 17:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Nie 27 Wrz 2015, 09:57
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Nooooo... Wink Laughing
Jeśli fachowcy w Twojej okolicy nie mają interfejsu to gwiazdka się zbliża Laughing Laughing Laughing laptop i kabel w prezencie 100% trafione Wink

A poważnie to ASO jeśli nie zajmuje się gazem to nie pomoże,.Odwiedź dobrego gazownika który pojeździ z Tobą z laptopem autem.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Urolo

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Megane
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Paź 2015, 13:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Witaj, mi się wydaje, ze to będzie dotyczyło regulacji lub sterownika. Najlepiej podjedź do gazownika i on to obejrzy. Możesz tutaj zobaczyć http://www.lpg-brc.pl/index3_wojewodztwo1.php?name=wielkopolskie1, chociaż w Poznaniu to ja mam znajomka, który pracuje u Rajznera i spokojnie możesz tam skoczyćVery Happy Pozdro
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Nie 18 Paź 2015, 19:16
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Urolo napisał:
Witaj, mi się wydaje, ze to będzie dotyczyło regulacji lub sterownika. Najlepiej podjedź do gazownika i on to obejrzy. Możesz tutaj zobaczyć http://www.lpg-brc.pl/index3_wojewodztwo1.php?name=wielkopolskie1, chociaż w Poznaniu to ja mam znajomka, który pracuje u Rajznera i spokojnie możesz tam skoczyćVery Happy Pozdro



....dotyczyło regulacji lub sterownika.....

Kolego przeczytaj uważnie moje posty powyżej i zapoznaj się z ich treścią...
Nie ciekawie wygląda (wg. mnie) po prawie miesiącu kopiowanie porad i wklejanie ich we własnej treści w swoje posty...

W ten sposób mogę podpiąć się pod każdy temat...

Pozdrawiam Maciej.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Włodek40

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: WV
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Gru 2015, 23:21
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Hej, jestem nowy na forum. Witam wszystkich i opowiem moją historię. Ja mam golfa 2 i u mnie też był problem z gazem. Oczywiście przyczyny były inne niż u Ciebie, ale jakie? Nikt nie wie. Opowiem, bo może ktoś też miał taki problem, a udało się go rozwiązać. Z góry przepraszam, jeśli nie powinienem pisać o tym tutaj. Samochód pewnego dnia zaczął gasnąć na gazie przy wolnych obrotach i tylko przy rozgrzanym aucie. Z rzeczy które robiłem:
- zmiana filtra gazu
- regulacja parownika
- wymiana parownika...
A później jedna, druga, trzecia wizyta u gazownika. Nikt nic nie wiedział i nie rozumiał. Skończyło się wywaleniem gazu z auta. Na benzynie trochę drogo jeździć, więc auto poza zlotami głównie stoi.


Pkt 22 RF.]


Ostatnio zmieniony przez Włodek40 dnia Sro 11 Maj 2016, 20:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pon 04 Sty 2016, 00:08
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Włodek40 napisał:
Hej, jestem nowy na forum. Witam wszystkich i opowiem moją historię. Ja mam golfa 2 i u mnie też był problem z gazem. Oczywiście przyczyny były inne niż u Ciebie, ale jakie? Nikt nie wie. Opowiem, bo może ktoś też miał taki problem, a udało się go rozwiązać. Z góry przepraszam, jeśli nie powinienem pisać o tym tutaj. Samochód pewnego dnia zaczął gasnąć na gazie przy wolnych obrotach i tylko przy rozgrzanym aucie. Z rzeczy które robiłem:
- zmiana filtra gazu
- regulacja parownika
- wymiana parownika...
A później jedna, druga, trzecia wizyta u gazownika. Nikt nic nie wiedział i nie rozumiał. Skończyło się wywaleniem gazu z auta. Na benzynie trochę drogo jeździć, więc auto poza zlotami głównie stoi.



A jaką miałeś instalację i jaki typ? Sekwencja?
Pogratulować fachowców którzy nie chcieli przyłożyć się do auta np. przez dwa dni i sprawdzić i rozwiązać problem.
Z Twojego postu....sprawdzenie i regulacje instalcji i jej elementów oraz ich pracy,ewentualnie czyszczenia i wymiany...
........to chyba nie takie trudne,tylko trochę chęci i wiedzy.... Wink

Pozdro Maciej.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
MonsterRB

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Audi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2016, 19:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Mam ten sam problem co Włodek40. Sam zdiagnozowałem, że padł mi silniczek krokowy, który utrzymuje równe obroty na biegu jałowym. Teraz obroty mi wzrastają i spadają. Chwilami wydaje mi się jakby silnik miał gasnąć, ale udaje mu się pracować na bardzo niskich obrotach. Co ciekawe na benzynie problem jest mniejszy. W czwartek jadę do warsztatu żeby obejrzeli ten silniczek.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Wto 26 Sty 2016, 12:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


MonsterRB napisał:
Mam ten sam problem co Włodek40. Sam zdiagnozowałem, że padł mi silniczek krokowy, który utrzymuje równe obroty na biegu jałowym. Teraz obroty mi wzrastają i spadają. Chwilami wydaje mi się jakby silnik miał gasnąć, ale udaje mu się pracować na bardzo niskich obrotach. Co ciekawe na benzynie problem jest mniejszy. W czwartek jadę do warsztatu żeby obejrzeli ten silniczek.



Kolego pisz dokładnie o jaki krokowiec Ci chodzi...bo domysły są różne a nikt nie jest wróżką aby zgadywać....
Po pierwsze koledzy to jest dział lpg .....ale instalacji IV generacji czyli tzw sekwencji....
Silniczek krokowy lpg(jeśli o tym mowa) jest w instalacji ale piętra niżej.....a jeśli chodzi o benzynę i jej krokowiec to też nie w tym dziale.
W ten sposób tworzy się bałagan w treści forum...


Następna sprawa....jeśli chodzi Ci o tzw. krokowiec gazu,to nie reguluje i nie utrzymuje on obrotów na biegu jałowym w taki sposób jak krokowiec benzyny...służy on do ustalenia wielkości przepływu gazu,nie reaguje i nie przestawia się pod wpływem ruchu przepustnicy czyli nie zmienia ciągle położenia...

A po za tym opisz problem dokładnie co i jak i co się dzieje.....potem dyskutujemy...

Pozdro Maciej.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
MonsterRB

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Audi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 12:52
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


mk0367 napisał:
Następna sprawa....jeśli chodzi Ci o tzw. krokowiec gazu,to nie reguluje i nie utrzymuje on obrotów na biegu jałowym w taki sposób jak krokowiec benzyny...służy on do ustalenia wielkości przepływu gazu,nie reaguje i nie przestawia się pod wpływem ruchu przepustnicy czyli nie zmienia ciągle położenia...

Chodziło mi o tej krokowiec. Sporo mi wyjaśnił Twój post. Niestety nie mam wiedzy mechanicznej. Jestem tu na forum, że ją zdobyć. Inaczej problemu nie potrafię opisać. Musze się jeszcze sporo nauczyć. Moim to, bardzo dziękuję za odpowiedź.
_________________
PKT.22
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 16:34
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


MonsterRB napisał:
mk0367 napisał:
Następna sprawa....jeśli chodzi Ci o tzw. krokowiec gazu,to nie reguluje i nie utrzymuje on obrotów na biegu jałowym w taki sposób jak krokowiec benzyny...służy on do ustalenia wielkości przepływu gazu,nie reaguje i nie przestawia się pod wpływem ruchu przepustnicy czyli nie zmienia ciągle położenia...

Chodziło mi o tej krokowiec. Sporo mi wyjaśnił Twój post. Niestety nie mam wiedzy mechanicznej. Jestem tu na forum, że ją zdobyć. Inaczej problemu nie potrafię opisać. Musze się jeszcze sporo nauczyć. Moim to, bardzo dziękuję za odpowiedź.



Oki.Czyli masz w aucie II generację z tzw. silniczkiem krokowym gazu.
Bez urazy,jest oki,a musiałem zapytać żeby coś doradzić.

Jeśli byłaby to awaria tego silniczka to problem z obrotami byłby tylko na gazie, z Twojego pierwszego postu wychodzi (pisałeś o tym) ,że na benzynie jest też problem ale mniejszy..........czyli nie odpowiada za to podany element,ale zupełnie coś innego(co nie wyklucza że krokowiec gazu może być też walnięty i dlatego wahania obrotów na gazie).

Możesz mieć problemy z :
Szczelnością/stanem technicznym instalacji Lpg i ogólnie instalacją czyli ustawieniami/regulacją.

Ale także problem z lewym powietrzem...stanem świec i przewodów wn,cewki (bardzo ważne elementy).

Regulacją przepustnicy i silniczkiem krokowym przepustnicy (ale tym od "benzyny").

Nawet mocno brudny filtr powietrza będzie powodował problemy na gazie...filtr gazu tylko na gazie.

Widzisz przyczyn może być sporo i bez podrzucania opisów i sprawdzaniu przez Ciebie ,na odległość bez auta ,trudno powiedzieć że to to na pewno...
Wink


Pozdrawiam Maciej.
P.S podrzucaj to co zauważysz ....tak jak Ty to widzisz,czujesz i oceniasz.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Pią 06 Maj 2016, 22:09
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Gaśnie przy zwalnianiu,hamowaniu


Napisz dokładnie jaką masz instalację bo ... z objawów wynika że masz II generacji (tu jest dział o IV generacji- wtrysk gazu w fazie lotnej).
Do sprawdzenia masz :
- umiejscowienie parownika (ma być wzdłuż pojazdu)
- stan membran parownika
- stan filtrów lpg (lotny i ciekły)
- stan przewodów
- ilość płynu chłodzącego i stan przewodów (wycieki?)
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


NissanQashqai

33 300

2009r.

203 932 km

podkarpackie

NissanJuke

41 900

2015r.

132 000 km

małopolskie

NissanQashqai

18 600

2007r.

255 000 km

łódzkie

NissanX-Trail

69 900

2015r.

178 355 km

warmińsko-mazurskie

NissanQASHQAI+2

39 900

2014r.

123 460 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System