Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Nissan Micra ) Nie działają zegary licznika Micra K11 99r lift



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Micra ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AFCA_78

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żółwin
Posiadane auto: Nissan Micra 99 r lift 1.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Kwi 2016, 23:03
Temat postu:

Nie działają zegary licznika Micra K11 99r lift


Witam.
Dzisiaj, po raz pierwszy od 2 lat od kiedy posiadam swoją Micrę K11 automat rocznik 1999 (po lifcie), doszło do awarii mojego auta. Rano odpaliłem auto, pojechałem do stacji PKP i wszystko było OK. Dzień był deszczowy i nieźle padało. Gdy po południu wracałem z pracy, odpaliłem auto, a następnie ruszyłem i zauważyłem, że nie działają zegary (wskaźniki nie podnoszą się):

- prędkościomierza,
- poziomu paliwa
- chłodzenia silnika
- zegar czasu jest wyzerowany, miga i i słychać sygnał podobny do przekaźnika kierunkowskazów

Co się mogło stać?
Wziąłem narzędzia i zacząłem szukać. Myślałem, że doszło do jakiegoś zalania układu elektrycznego. Odkręciłem wycieraczki i podszybie - woda spływa i wszystko OK. Odłączyłem akumulator i ponownie podłączyłem-bez zmian. Sprawdziłem wszystkie kostki i połączenia pod maską w komorze silnika-bez zmian. Dobrałem się do licznika-kostka wciśnięta prawidłowo ale po odłączeniu licznika cichnie sygnał podobny do przekaźnika. Sprawdziłem bezpieczniki i zauważyłem, że po wyjęciu bezpiecznika oświetlenia kabiny (nr 27) - gaśnie światło kabiny, radio i...przestaje migać zegar czasu, zaczyna on działać prawidłowo i ustaje sygnał przekaźnika. Ale pozostałe zegary nadal nie działają.
Co to może być za usterka? Poza problemami ze wskaźnikami auto działa prawidłowo. Zapala, jest ładowanie, działają inne podzespoły elektryczne i kontrolki licznika. Od biedy można byłoby tak jeździć, bo paliwo i prędkość można wziąć na "czuja" ale trochę strach jeśli chodzi o chłodzenie silnika, bo jakby co - to wiadomo wielki problem.
Jeśli macie jakieś pomysły lub wiecie jaka jest przyczyna tej usterki - serdecznie proszę o pomoc:-)
Powrót do góry
AFCA_78

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żółwin
Posiadane auto: Nissan Micra 99 r lift 1.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 21:00
Temat postu:

Re: ( Nissan Micra ) Nie działają zegary licznika Micra K11 99r lift


Już wiem. Padł po prostu układ scalony w liczniku. Należy wymienić cały licznik i sprawa z głowy. Cena na szrocie od 80 zł do do 150 za lepsze egzemplarze. Ja kupiłem za 100 zł i jest OK. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Micra ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Nissan Micra »

Opinie o samochodach Nissan Micra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Nissan Micra ) Porady, problemy techniczne


NissanQashqai

64 300

2016r.

129 196 km

podkarpackie

NissanJuke

59 800

2019r.

97 000 km

śląskie

NissanQashqai

39 900

2012r.

199 000 km

śląskie

NissanJuke

48 300

2015r.

164 862 km

podkarpackie

NissanNote

9 900

2006r.

270 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System