Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Nissan Primera ) Primera wp12 silnik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seitedo

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Seat Ibiza 1.4 benzyna 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Cze 2018, 09:11
Temat postu:

Primera wp12 silnik


Witam. Jeżdzę primerą WP12 (kombik) 2003r. silnik 2.0 103KW (140kM) 16V benzyna+LPG skrzynia automat MCVT. Obecny przebieg to 219368km. Z miesiąc temu wskazanie tem.silnika skoczyło nagle pionowo w górę i wyświetlił sie komunikat o wys.temperaturze silnika. Zjechałem na bok, odczekałem trochę aby się przestudził. sprawdziłem olej i płyn chłodzący, było w normie. po jakimś czasie zauważyłem że znika mi płyn chłodzący ze zbiorniczyk wyrównawczego i chłodnicy. Sprawdzałem czy nie ma wycieków po postajach, ale pod autem sucho, na przewodach też nie ma śladu wycieków. Bierze także olej, tzn. na dzień dzisiejszy jak sprawdzałem wczoraj na 2250km dolałem 0,5l. Bagnet olejowy bez mazi, tylko sam olej, pod kurkiem wlewowym też czysto, nie ma "masła". Czyli płyn chłodzący raczej nie przedostaje się do oleju. Nie zauważyłem aby bardziej dymił, spaliny jak zwykle. Kilka dni temu w czasie dłuższej jazdy, silnik zaczął dławić i obroty na postajach były nierówne, trzęsi silnikiem zarówna na LPG i benzynie To objawy przy małych pretkościach lub postoju, podczas jazdy jak na razie pracuje równo. Podejrzewam ze płyn chłodniczy przedostaje się do komory spalania. Chciałem sprawdzić świece. Na 1 i 2 cylindrze świece czyste, ale 3 i 4 cylinder nie mogłem odkreić świec. Teraz pytanie: czeka mnie na pewno symiana uszczelki pod głowicą i planowanie. Nie wiem co tam dalej będzie z tłokami i czy remontować silnik czy może kupić jakąmś jednostkę i wstawić caLy. jeżeli lepiej kupić i wymienić silnik, macie może jakies namiary na sprawdzonyc dostawców? Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sob 02 Cze 2018, 10:17
Temat postu:

Re: ( Nissan Primera ) Primera wp12 silnik


Ale co silnik? ukradli ? zaginął? Pkt 10 .
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Nissan Primera »

Opinie o samochodach Nissan Primera - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne


NissanX-Trail

69 900

2015r.

178 355 km

warmińsko-mazurskie

NissanQashqai

35 700

2011r.

230 000 km

mazowieckie

NissanJuke

86 300

2021r.

41 721 km

podkarpackie

NissanMicra

28 900

2017r.

137 000 km

mazowieckie

NissanQashqai

33 900

2009r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System