Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) seat cordoba vario 1.6 nie schodzi z obrotow na gazie:)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Firers

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): bYTOM
Posiadane auto: CORDOBA VARIO 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 22:51
Temat postu:

seat cordoba vario 1.6 nie schodzi z obrotow na gazie:)


Witam dzisiaj zalogowalem sie na forum... na vw jestem juz dlugo ale zmnienilem auto na seatka i tu teraz szukam porady:) a wiec
aktualnie jezdze seatem cordoba vario 1.6poj. i pojawia mi sie czasami taki problem ze nie schodzi z obrotow ponizej 2000 tylko na gazie. od poczatku. zapalam auto (na benzynie) i chodzi dobrze obroty utrzymuja sie okolo 1000. przegazowuje do okolo 2000 obr. tak zeby sie przelaczyl na gaz. no i teraz... jak zrobie to delikatnie tak ze obroty dojda do granicy przlaczenia sie, powoli, to obroty zejda do 1000. a jak wcisne pedalem ze wejdzie ponad 2000 to schodzac zostaja na 2000 i stoja tak. zaciagam reczny na biegu puszczam sprzeglo troche zeby obroty zeszly ponizej 2000 i wciskam sprzeglo to schodza do 1000 juz same. przegazuje ponad 2000 zostaja. to naciskam mikrostyk zeby na benzyne wskoczyl i po przelaczeniu schodza do 1000obr. zauzazylem ze jak te obroty nie schodza to w sterowniku gazu swieci sie zielona dioda pod obudowa. po 2 krotnum zgaszeniu silnika i zapaleniu bylo juz normalnie i dioda sie nie swiecila. czyzby to byl jakis tryb awaryjny??? i dzisiaj zauwazylem ze jak obroty sa na 2000 to krecanie kierownica tez pomaga zeby zeszly do 950obr.hmm....autko mam dopiero miesiac i nie wiem jeszcze dolkadnie jaki mam silnik i jaka instalacje.moze ktos pomoze??
Powrót do góry
gadu-gadu
gorzki1967

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Corsa C 1.2
Piwa: 24/1
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 22:59
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) seat cordoba vario 1.6 nie schodzi z obrotow na gazie:)


Wizyta u gazownika i regulacja instalacji gazowej powinna pomóc.
Powrót do góry
Firers

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): bYTOM
Posiadane auto: CORDOBA VARIO 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 23:06
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) seat cordoba vario 1.6 nie schodzi z obrotow na gazie:)


tak tez mysle ale wole sobie wszystko robic sam bo odddac auto do warsztatu to nie dla mnie wczesniej mialem golfa 3 2.0l 8V 2e i troche jezdzilem po mechanikach bo mialem problemy z praca silnika i kazdy cos robil i bylo co raz gorzej az wkoncu sam sie wziolem za to i zrobilem a problemem byla skrzynka bezpiecznikow. i tez taak bede robic z seatem. podobno mam sekwencje .... ale do konca mi to nie wyglada na sekewncje....moze ktos mnie naprowadzi co i jak z tymi instalcjami gazowymi??
Powrót do góry
gadu-gadu
Firers

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): bYTOM
Posiadane auto: CORDOBA VARIO 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 23:15
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) seat cordoba vario 1.6 nie schodzi z obrotow na gazie:)


mam sterownik gazu autronic AI 700/P AGC, emulator wtrysku PD-2,elektrozawor med technika,wielozawor tomaseto,zbiornik irene
Powrót do góry
gadu-gadu
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Czw 25 Cze 2009, 13:51
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) seat cordoba vario 1.6 nie schodzi z obrotow na gazie:)


sekwencje łatwo poznać, na wężu od parownika(reduktora) powinien być filtr gazu a nie silniczek krokowy i ten wąż dochodzi do listwy z której wychodzą 4 wężyki które doprowadzone są do kolektora ssącego jeden na cylinder, przy sekwencji już sobie nie pogrzebiesz bo tam wszystkim steruje komputer

Ostatnio zmieniony przez marcin 82 dnia Czw 25 Cze 2009, 19:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Cze 2009, 13:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Firers

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): bYTOM
Posiadane auto: CORDOBA VARIO 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Cze 2009, 15:51
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) seat cordoba vario 1.6 nie schodzi z obrotow na gazie:)


hmmm no kojaze sekwencje ale dokladnie nie wiem czym sie rozni i czy we wszystkich silnikach tak samo jest. wiem ze pod filtrem powietrza(montowany zaraz na przeustnicy ) jest nie wiem czy to dobrze nazwe misker ze gaz leci razem z powietrzem. a wczesniej na wezu mam zaworek dawkujacy ma takiej sprezynce i zaraz za nim chyba silnik krokowy na 4 przewody i dalej jest juz parownik. w parowniku jakis zawor i wczesniej na przewodzie stalowym jeszcze jeden elektrozawor. do odciecia zaslilania wtrysku tez jest jakis sterownik..
Powrót do góry
gadu-gadu
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Czw 25 Cze 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) seat cordoba vario 1.6 nie schodzi z obrotow na gazie:)


przy sekwencji chyba niema miksera bo tymi wężykami podawany jest gaz do każdego cylindra, a skoro u ciebie jest silniczek krokowy to raczej to nie jest sekwencja tylko instalacja 2 generacji, i może przez silniczek krokowy masz problemy z obrotami, sprawdź czy się nie zacina
Powrót do góry
Firers

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): bYTOM
Posiadane auto: CORDOBA VARIO 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Cze 2009, 20:38
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) seat cordoba vario 1.6 nie schodzi z obrotow na gazie:)


ok grzebalem troche dzisiaj przy tym i troche sie wyjasnilo ktos kto ten gaz montowal to nie mial pojecia o tym chyba. pod filtrem jest ten mikser uszczelka wycieta chamsko i znieksztalcona bo nie pasowala za dobrze. wogole... to filtr powiniem nachodzic na przepustnice a mi sruby sie dokrecaja ze zgrzytem i odstaja od gwintow na 2 centymetry do gory bo ten mikser woglle tam nie pasuje krzywi sie tam jak go dosiskam i robi sie luka pomiedzy tymi dwoma czesciami io ssie powietrze lewe nie filtrowane... masakra musze kupic nowa obudowe filtra i to inaczej zamontowac (z glowa)tak zeby pasowalo dodam ze gaz montowali w gliwicach przez jakiegos inzyniera pssss ... zal.. a to ze obroty sie wieszaja jutro ustawilem sie u gazownika na sprawdzenie instalacji ale to od znajomego warsztat to jestem spokojny. a tak to auta nie oddam na warsztat nigdy bo wiem co sie tam dzieje b pracowalem kiedy na takim warsztacie :/
Powrót do góry
gadu-gadu
paweleq

Auto Maniak



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 568
Skąd jesteś (miejscowość / region): JG/Dolnośląskie
Posiadane auto: Seat Cordoba 1.6i LPG, 1996
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 25 Cze 2009, 22:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) seat cordoba vario 1.6 nie schodzi z obrotow na gazie:)


Kolego, jeśli chodzi o gaz to lepiej robić u gazowników, zwłaszcza kiedy nie wiesz jak do końca jest on założony. No chyba, że masz w tym doświadczenie.
_________________
Wszystko o LPG: instalacja gazowa do samochodu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


NissanNote

14 900

2007r.

194 000 km

lubelskie

NissanQashqai

38 900

2013r.

193 850 km

lubelskie

NissanQashqai

37 900

2011r.

209 000 km

śląskie

NissanLeaf

77 900

2019r.

29 850 km

wielkopolskie

NissanLeaf

36 900

2014r.

108 072 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System