Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wibroakustyk

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekoszów/Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2003 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Cze 2007, 13:00
Temat postu:

Praca silnika PANDA 2003


Witam
Jestem posiadaczem Pandy z 2003 roku, przebieg 76 tys. Wyprowadziłem ją z salonu już z instalacją gazową CZAKRAM. Wszystko ładnie, pięknie chodziło. Kilka miesięcy temu zaczęła chodzić jak traktor ! Na wolnych obrotach na benzynie chodzi jeszcze w miarę, ale duże problemy zaczynają się po przełączeniu na gaz wtedy naprawdę chodzi jak traktor. Problem pomalutku przechodzi po rozgrzaniu silnika, ale już nie chodzi tak jak była nowa. Byłem u jednego mechanika i powiedział, że jest bardzo słabe ciśnienie ssania i że trzeba przeprowadzić remont głowicy. Ale czy możliwe, że po 76 tys. padła by głowica ! Nie chce mi się trochę wierzyć ? Proszę o poradę
Powrót do góry
crashowerride

Debiutant



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Alfa Romeo 155
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Cze 2007, 11:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


Raczej sie nie zdarza,w Pandzie z instalacja gazowa trzeba robic na ogol regulacje zaworow co 20 tys.km,moze w tym tkwi problem,w serwisie to wydatek 80-100 mozesz sprobowac.
Powrót do góry
wibroakustyk

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekoszów/Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2003 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2007, 20:54
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


Zrobiłem remont głowicy (szlifowanie gniazd zaworowych) i regulację zaworów i samochód chodzi jeszcze lepiej niż nowy. Mechanik powiedział, że silniki Pand zasilane gazem tracą ciśnienie mniej więcej po 80 tys. km
Powrót do góry
Kuba_punto_1.6

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Paź 2007, 23:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


W fiacie musisz mocno dbac o prawidlowy sklad mieszanki na gazie,bo faktem jest,ze zla mieszanka szybko niszczy glowice.
Powrót do góry
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Maj 2008, 18:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


faktem jest ze w kazdym aucie gaz niszczy glowice zalezy tylko od wytrzymalosci silnika i nie sluchajcie ze gaz nie niszczy silnika to bzdura. ja osobiscie nie znam gazownika ktory ma auto na gaz, mechanika zreszta tez nie.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Pią 30 Maj 2008, 18:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 13:58
Temat postu:

niszczenie silnika przez gaz...


szczedl napisał:
faktem jest ze w kazdym aucie gaz niszczy glowice zalezy tylko od wytrzymalosci silnika i nie sluchajcie ze gaz nie niszczy silnika to bzdura. ja osobiscie nie znam gazownika ktory ma auto na gaz, mechanika zreszta tez nie.


tiaaaa... ja mam w Pandzie gaz fabryczny od nowości (Zavolli). Aktualny przebieg 113 tys. Koszt przejechania kilometra (ceny ze Statoil Sosnowiec) jest o ok. 10 groszy niższy od benzyny. Szacuję że na LPG (tylko) jest zrobione 105-108 tys.... Czyli ponad 10 tys. zł w kieszeni !!! Jeżdżę "miśkiem" 3 lata (pierwsza rejestracja marzec 2005).... auto kosztowało z gazem i niewielkimi dodatkami 30 tys. zł. Oczywiście trzeba doliczyć do kosztów jazdy na LPG przeglądy gazu co 10-15 tys (całe 40 zł brutto), regulację zaworów co 20 tys. (w ASO płaciłem ostatnio 190 zł brutto), częstsze wymiany świec zapłonowych i oleju , większe koszty badania technicznego... Nie mam czasu sprawdzać ile dokładnie na to wydałem - ale może ze 1,5 - 2 tys brutto. Czyli zostaje jeszcze ok. 8 tys oszczędności Wink Ile kosztuje naprawa głowicy w Pandzie ?? Zgaduję - 1000 zł ???? Czyli dużo, dużo zostaje. nawet przy czarnym scenariuszu Wink a przecież to takie proste rachunki Wink Twój gazownik i mechanik nie mają LPG bo siedzą na tyłku i pracują w jednym miejscu. W porywach nastukają może 15 tys. kil. rocznie - LPG jest wtedy średnio opłacalne. Tak więc ZIOMUŚ - więcej liczenia i myślenia.
P.S. Jak myślisz dlaczego przy moim przebiegu głowica jest OK ??? Ja Ci powiem: jak ktoś tankuje "radziecki" gaz na stacji "NO NAME" to takie są efekty. Pozdrawiam i bezawaryjnej jazdy.
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
dewas

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Jazzunia
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 14:42
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


Tez mi 100tys puknelo i zadnej powaznej awarii nie mialem, a gaz mam fabryczny:) Przy rosnacej cenie benzyny ( nie mowiac juz o ropie ) to naprawde smieje sie w glos:)
Powrót do góry
gadu-gadu
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 18:06
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


Jak sie dba to sie ma:P pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
pandamen

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Cze 2008, 11:58
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


witam mam podobny problem mam pande 1.1 z 2004 roku zauwazylem jakos tak po zimie ze na wolnych obrotach silnik pracuje nierowno i sie trzesie Sad dodam ze gazu nie mam sama benzyna wiecie jaka moze byc przyczyna (przebieg niecałe 68000)
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 11:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Praca silnika PANDA 2003


pandamen napisał:
witam mam podobny problem mam pande 1.1 z 2004 roku zauwazylem jakos tak po zimie ze na wolnych obrotach silnik pracuje nierowno i sie trzesie Sad dodam ze gazu nie mam sama benzyna wiecie jaka moze byc przyczyna (przebieg niecałe 68000)


Czyszczenie korpusu przepustnicy - w ASO powiedzieli mi że powinno się to robić co 60 tys. Powinno pomóc. Jak bardzo to zaniedbasz - auto może po prostu stanąć Wink
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


NissanQashqai

48 300

2016r.

165 701 km

podkarpackie

NissanNote

19 900

2010r.

123 000 km

łódzkie

NissanLeaf

36 900

2014r.

108 072 km

kujawsko-pomorskie

NissanQashqai

73 080

2019r.

79 370 km

mazowieckie

NissanQashqai

62 200

2016r.

99 483 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System