Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Nissan 100NX ) Zła praca na lpg zimny silnik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan 100NX ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damianusxxx

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: nissan 100nx
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Paź 2009, 21:50
Temat postu:

Zła praca na lpg zimny silnik


Witam serdecznie posiadam nissana 100nx ze zwykła instalacja gazowa na gazniku. na zimnym silniku nierowno pracuje. co moze byc przyczyna?? jak odpale jest dobrze a jak dodam gazu to nawet moze zgasnac. na ciepłym jest dobrze.
Powrót do góry
stan2300

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 17


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 11:42
Temat postu:

zla praca na gazie


nie wiem na ile jestes biegly w technice ,ale powiem tak w samochodach z instalacja gazowa zauwazyles napewno jest mozliwosc jazdy na bezynie lub na gazie ,a przeciez moglo by byc tylko na gazie ,otoz nie ,zapalanie i pierwsze kilometry powinny byc przejechane na bezynie ,do momentu kiedy silnik nie osiagnie temperatury ,gdyz gaz w butli jest w postaci cieczy ,dopiero przechodzac przez reduktor ktory jest podgrzewany zamienia sie w postac gazowa i dla tego przy cieplym silniku uklad pracuje dobrze . zwroc uwage latem ,gdy uruchomisz na gazie zimny silnik, to na gazniku zrobi ci sie szron bo gaz odparowujac pochlania b.duzo ciepla pozdrawiam
Powrót do góry
damianusxxx

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: nissan 100nx
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 17:20
Temat postu:

Re: ( Nissan 100NX ) Zła praca na lpg zimny silnik


Witam. Dzięki za odpowiedz. Oczywiście masz racje w tym co napisałeś. Ale w moim przypadku pomogło przykręcenie gazu na zaworze głównym. Wcześniej spalanie wychodziło mi ok 17l na 100km i rano nierówno chodził. teraz spalanie jest w granicach 10,5l i od razu rano chodzi ładnie i równo. Chyba dostawał na dużo mieszanki. Pozdrawiam.
Powrót do góry
damianusxxx

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: nissan 100nx
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lis 2009, 17:42
Temat postu:

Re: ( Nissan 100NX ) Zła praca na lpg zimny silnik


Witam mam sobei takie nismo 1.6 na gaźnku (ga16ds) i tam od kolktora idze taka rurka ktora sie laczy z dolotem powietrza, w tym dolocie przy polaczenieu z ta rurka jest taki jakby zawor , nie wiem jak on dziala ale jest Wink i teraz pytanie po co mi te rursko, bo jezeli dobrze rozumuje to te rursko daje cieple powietrze , a wiadomo ze cieple poiwietrze nie sprzyja osagam, mozna to wywalic? ktos z was cos przy tym kombinował?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan 100NX ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Nissan 100NX »

Opinie o samochodach Nissan 100NX - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Nissan 100NX ) Porady, problemy techniczne


NissanQashqai

36 800

2013r.

128 000 km

wielkopolskie

NissanPrimera

8 500

2002r.

177 969 km

łódzkie

NissanQashqai

49 800

2014r.

196 000 km

pomorskie

NissanQashqai

18 600

2007r.

255 000 km

łódzkie

NissanCube

21 990

2010r.

197 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System