Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Przełącznik na gaz LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darkan

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Active LPG 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 01:40
Temat postu:

Przełącznik na gaz LPG


Jestem od paru dni właścicielem Pandy 1.1 Active 2005 r. z LPG.
Mam 2 takie banalne pytania bo dla mnie to zupełna nowość ten LPG (mój pierwszy samochód zresztą).
Po lewej stronie od kierownicy mam mały czarny przełącznik do gazu LPG lub benzyny. Po przełączeniu na gaz świeci się 5 zielonych diod i mała żółta. Gdy pstryknę na benzynkę to zapala się czerwona dioda.
Czy nie powinno być tak że podczas jazdy na gazie powinny się te zielone diody zgasić ? U mnie podczas jazdy się świecą a poprzedni właściciel coś wspominał mi że powinny zgasnąć po pewnym krótkim czasie jazdy.
I druga kwestia: Czy można podczas jazdy dowolnie przełączać tym przełącznikiem z gazu na benzynkę lub na odwrót ? Czy tylko podczas postoju samochodu ? Sorry że takie śmieszne kwestie tu poruszam ale chcę się na 100 % upewnić.
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 16:51
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Przełącznik na gaz LPG


Jeśli masz 5 zielonych diod to jest to prawdopodobnie wskaźnik poziomu gazu w zbiorniku.Diody będą gasnąć stopniowo w miarę ubywania gazu ze zbiornika.
Z gazu na benzynę i odwrotnie można przełączać w czasie jazdy,ale trzeba wyczuć kiedy to robić najlepiej ,aby nie było szarpnięć silnika.Najlepiej chyba przy przełączaniu zdjąć nogę z pedału gazu.
Powrót do góry
lugo6

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16V 97r.
Piwa: 3/5
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 22:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Przełącznik na gaz LPG


tak jak kolega wspomnial te zielone diody to sa wskazniki poziomu gazu w butli one okreslaja tak mniej wiecej poziom jezeli pali ci sie juz 1 to znak ze niedlugo trzeba nakarmic samochodzik Chyba sa do tego bo ja tez mam takie diody)

A z tego co wiem to samochod zawsze lepiej przelaczac na postoju podczas jazzdy tez mozna ale chyba lepiej na postoju tak mi chyba kiedys mechanior od gazu powiedzial
_________________
Nie ma to jak FIAT!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
wrocek66

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Grand Cherokee
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2010, 23:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Przełącznik na gaz LPG


Jesli masz sekwencje to przelaczac mozesz kiedy chcesz , jak II gen. to najlepiej bez obciazania skrzyni , czyli na luzie ( moze byc w czasie jazdy ale pilnuj aby nie zgasl ) .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


NissanPrimera

8 500

2002r.

177 969 km

łódzkie

NissanPrimera

6 490

2002r.

222 455 km

pomorskie

NissanMicra

23 900

2015r.

146 032 km

łódzkie

NissanJuke

40 900

2013r.

134 214 km

mazowieckie

NissanNote

14 900

2007r.

194 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System