Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z gazem w Bravo - jakaś porada?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 09 Lis 2007, 11:04
Temat postu:

problem z gazem w Bravo - jakaś porada?


Witajcie,
mam problem z gazem w Bravo 1.2 16v - instalacja sekwencyjna BRC z modułem Dream XXI z końca 2003r.
Rzecz w tym, iż w czasie jazdy nagle przełącza się samoczynnie na benzynę, wszystkie diody na przełączniku migają i piszczy dźwięk - podobno to objaw pustego zbiornika, tyle, że zbiornik mam prawie pełny...
Co to może być? Nieszczelność zbiornika chyba nie, przecież w dwa dni by mi nie wyciekł bez spostrzeżenia cały gaz. Zapchany filtr, coś z elektroniką? Wybieram się na serwis ale dopiero w poniedziałek i może usłyszę coś na uspokojenie?
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 16:43
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z gazem w Bravo - jakaś porada?


Okazało się, że zbiornik był zamontowany do góry nogami, co mogło wprowadzać w błąd czujnik ciśnienia gazu. Moi nowi gazownicy to wychwycili i poprawili. Na razie testuję auto. Przy okazji parę rzeczy do zrobienia z silnikiem jest. Dam znać, co dalej.
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 13 Sty 2008, 18:24
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z gazem w Bravo - jakaś porada?


Niestety, po zatankowaniu gazu do pełna czuć było go w środku i nadal przerywało podczas jazdy. Kolejna wizyta w serwisie - wymieniony został czujnik ciśnienia gazu, koszt 350 zł Sad i czeka mnie jeszcze naprawa wielozaworu w zbiorniku, bo ci, którzy montowali instalacje, spaprali to dokumentnie. Może da się go jeszcze uratować. Na razie uszczelniono przewody na tyle, ile się dało. Póki co, drugi dzień jeżdżę i jest dobrze, ale się nie ekscytuję, bo dobra passa czasem trwała i tydzień, póki problem nie powrócił. Aby zrobić resztę, muszę wyjeździć gaz. No to do dzieła...
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 01:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z gazem w Bravo - jakaś porada?


bojaco napisał:
Niestety, po zatankowaniu gazu do pełna czuć było go w środku i nadal przerywało podczas jazdy. Kolejna wizyta w serwisie - wymieniony został czujnik ciśnienia gazu, koszt 350 zł Sad i czeka mnie jeszcze naprawa wielozaworu w zbiorniku, bo ci, którzy montowali instalacje, spaprali to dokumentnie. Może da się go jeszcze uratować. Na razie uszczelniono przewody na tyle, ile się dało. Póki co, drugi dzień jeżdżę i jest dobrze, ale się nie ekscytuję, bo dobra passa czasem trwała i tydzień, póki problem nie powrócił. Aby zrobić resztę, muszę wyjeździć gaz. No to do dzieła...


Witam,
Wiesz jestem pełen podziwu dla tych ludzi , którzy tak paprają ta instalacje gazowe. Myślę , że trzeba ich umieszczać na tej liście partaczy , aby ostrzec innych użytkowników .
Zakładanie takich instalacji to naprawdę ogromna odpowiedzialność. Mój gazownik niestety wyjechł do niemiaszków . Jeśli bym pokazał mu takie auto jak piszesz to napewno by nie wypóścił dopóki by nie było idealnie.
[/b]Podziwiam wykonawców twojej instalacji.
Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 12:29
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) problem z gazem w Bravo - jakaś porada?


To cholerni partacze, ale auto kupiłem już z instalacją i dopiero wizyta w kolejnym zakładzie ujawniła ich indolencję.
Przy okazji - wypowiadałeś się wątkach dotyczących problemów z układem chłodzenia. Mam taki problem - strzałka skacze do góry wentylator się nie włącza. Byłem w ASO, odpowietrzyli, sprawdzili wentylator i twierdzą że zarówno przy pracy na jałowym biegu jak i podczas 20 kilometrowej przejażdżki wentylator pracuje. A u mnie strzałka na H a wentylator ani drgnie.
Co jest grane?
Przepraszam za off topic, ale już nie daję z tym rady...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 12:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


NissanPulsar

47 500

2017r.

129 300 km

mazowieckie

NissanNV200

28 900

2009r.

161 300 km

śląskie

NissanJuke

39 900

2015r.

104 000 km

kujawsko-pomorskie

NissanJuke

59 800

2019r.

97 000 km

śląskie

NissanQashqai

76 900

2019r.

112 224 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System