Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Nissan Primera ) Problem z częstym samoczynnym wyłączaniem się silnika 2,0 TD



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz Heyka

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Gru 2007, 22:20
Temat postu:

Problem z częstym samoczynnym wyłączaniem się silnika 2,0 TD


Od paru miesięcy mam problem z samoczynnym wyłączaniem się silnika 2,0TD nissana primery P11 2001 rok. Bardzo często nie gaśnie lampka żółta sygnalizująca nieprawidłowości pracy silnika. Nie reguły silnik potrafi zgasnąć nawet wtedy gdy ta lampka się nie pali. Najczęściej gaśnie przy równych stałych obrotach silnika, także często, gdy puszcza się pedał gazu. Nie gaśnie, gdy obroty silnika są wysokie. Podłączanie pod komputer nie daje żadnej podpowiedzi. Znam przynajmniej dwa takie same przypadki kłopotów z silnikiem. Powymieniali kilka części i nic. Tylko koszty. Rezultat żaden. Czy ktoś zna odpowiedź?
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 07 Gru 2007, 11:48
Temat postu:

Re: ( Nissan Primera ) Problem z częstym samoczynnym wyłączaniem się silnika 2,0 TD


trzeba podpiąć pod komputer i sprawdzić kody błędów
a czy po samoczynnym zgaśnieciu i da się go odpalić czy daje klopoty?
może to wina niestykającej elektryki trzeba by wszystkie styki sprawdzić i przeczyścić i zalać kontaktem
_________________
piotr
Powrót do góry
Grzegorz Heyka

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Gru 2007, 12:01
Temat postu:

Re: ( Nissan Primera ) Problem z częstym samoczynnym wyłączaniem się silnika 2,0 TD


Po zgaśnięciu silnika, bez problemu daje się uruchomić i tak do następnego zgaśnięcia. Nie sądzę, że to jest problem styków. Jaką rolę pełni elektroniczny przepływomierz za filtrem powietrza?
Powrót do góry
dlugi_wr

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wronki
Posiadane auto: Primera 2.0 TD 2002 P11
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 17:54
Temat postu:

Re: ( Nissan Primera ) Problem z częstym samoczynnym wyłączaniem się silnika 2,0 TD


Witam. Mam primerkę z 20020roku i mam takie same objawy jak wyżej. Kontrolka silnika zapala się i gaśnie w różnych momentach. Nie ma na to reguły.Silnik też gaśnie najczęściej jak dojeżdzam do skrzyżowania. Podłączyłem do kompa i wyskakuje błąd P02B2 niestety nie mam opisu do takiego błędu. Czy ktoś może pomóc w rozszyfrowaniu tegoż błędu.
Powrót do góry
gadu-gadu
dlugi_wr

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wronki
Posiadane auto: Primera 2.0 TD 2002 P11
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 23:18
Temat postu:

Re: ( Nissan Primera ) Problem z częstym samoczynnym wyłączaniem się silnika 2,0 TD


To znowu ja. Przeskanowałem przed chwilą jeszcze następnym programem primerę i pokazało błąd P1206 ( w opisie wspomniano coś o błędzie pompy wtryskowej) czy może ktoś wie coś więcej na temat tego błędu. Proszę o jakiekolwiek wskazówki.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 23:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
drakkar66

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1

Posiadane auto: Nissan Primera P11 2,0 TDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 20:56
Temat postu:

podobne objawy ten sam błąd


witam
ja również w dniu dzisuejszym po wizycie w serwisie nissana dowiedziałem się iz powodem gaśnięcia samochodu jest usterka układu zasilania tj. najprawdopodobniej filtru paliwa (wykluczyłem poprzez wymiane) lub pompy wtryskowej. po głebszej analizie stwierdzono iz może to byc regulator pompy wtryskowej ?? ale serwis nie naprawia tego typu ustrek i przesyła to gdzies w Polskę (ja miszkam w Rzesozwie=. czy ktoś miał może podobny problem jak to można naprawic ?

kod błedu z wydruku z serwisu - P1206.
Powrót do góry
pazio32

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 12:00
Temat postu:

100% to


na bank masz problem z pedałem gazu jest on nie rozbieralny i trzeba wymienic na nowy badz ze szrotu . dlatego na serwisie pokazuje bład z zasilaniem ,a ten kod jest zle odczytywany.pozdrawian i mysle ze pomogłem.
Powrót do góry
wewolf

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1

Posiadane auto: nissan primera hatchback 2.0 16v 2000cm
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Wrz 2008, 22:27
Temat postu:

p11 lift problem z obrotami


witam właśnie zostalem właścicielem nissana primery p11 lift z 2000r 2lity 16v miałem być szczesliwcem do przeciadłem sie z forda. Samochód kupiłem z niemiec i na autrostradzie zauważylem ze jak wkerce silnik na wysokie obroty i wrzuce na luz gasnie horror przy 210 km/h ale zyje pozniej na parkingu zauwazylem ze na luzie jak wkerce silnik na obroty powyzej 4 tys tez gasnie jezeli ktos wie jaka to moze byc przyczyna prosze o podpowiedz co mam z tym zrobic z gory dziekuje
Powrót do góry
1QAZXSW2

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDAŃSK
Posiadane auto: NISSAN PRIMERA 2000 TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Gru 2011, 12:47
Temat postu:

Re: ( Nissan Primera ) Problem z częstym samoczynnym wyłączaniem się silnika 2,0 TD


Witam mam primere 2.0 TD 97r.gdy jest zimna silnik gaśnie .w zime nawet przy -20 C odpala za pierwszym razem a po kilku minutach traci obroty i gaśnie.Po zgaśnięciu odpala czasami za 1 ,2 a nawet 3 razem,gdy się rozgrzeje przestaje gasnąć ale delikatnie skacze wskażnik obrotów.Byłem dwa razy na komputerze wymieniłem filtr paliwa ,wyszyściłem zbiornik paliwa ,płukali mi tez jakimś płynem całą instalacje i dalej gaśnie .W lato gdy było cieplej było troche lepiej ale czasami gasł teraz znowu jest zimniej i dalej gaśnie
Powrót do góry
witold87

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garwolin
Posiadane auto: nissan primera 2.0 gt 110 kw 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Gru 2011, 18:56
Temat postu:

Re: ( Nissan Primera ) Problem z częstym samoczynnym wyłączaniem się silnika 2,0 TD


Witam
Na 80% to pompa wtryskowa
Powrót do góry
gadu-gadu
Adamk23

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2023
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda City
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Wrz 2023, 14:21
Temat postu:

Re: ( Nissan Primera ) Problem z częstym samoczynnym wyłączaniem się silnika 2,0 TD


Miałem taki problem i to było zasilanie, luźne kable przy klemach akumulatora przez co pojawiał się czasem chwilowy zanik napięcia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Nissan Primera »

Opinie o samochodach Nissan Primera - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Nissan Primera ) Porady, problemy techniczne


NissanJuke

36 900

2011r.

155 075 km

warmińsko-mazurskie

NissanQashqai

59 900

2017r.

177 826 km

śląskie

NissanLeaf

84 000

2019r.

42 900 km

mazowieckie

NissanMicra

11 400

2005r.

171 508 km

śląskie

NissanQashqai

35 700

2011r.

230 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System