Nissan

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Nissan X-Trail ) obroty jałowe za wysokie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan X-Trail ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bunny82

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŻUKOWO/POMORSKIE
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 08:55
Temat postu:

obroty jałowe za wysokie


Witam wszystkich i pozdrawiam . mam na zakładzie nissana x traila t30 2,0benz lpg QR20DE .kient przyjechał z objawami brak reakcji na pedał gazu silnik wogóle nie reagował na zwiększanie czy zmniejszanie obrotów , poprostu przepustnica zatrzymała się na poziomie obrotów jałowych i autko na jałowych zajechało do zakładu.przyczyną tego było brak zasilania na przekaźnik od zasilania przepustnicy po naprawie wyczyściłem przepustnicę i po czyszczeniu było wszystko ok. obroty jałowe prawidłowe ,po tygodniu jazdy obroty jałowe podskoczyły do 1500/min i nie zmniejszają się na gazie i na benzynie to samo , w czasie jazdy idzie jak burza tester podłączałem i żaden nie wyczytał żadnych błędów. w parametrach na biegu jałowym pokazuję przepustnica zamknięta -TAK a i tak są te wysokie obroty może któryś z kolegów miał taką sytuację i podpowie co było przyczyną??????
Tak wogóle to dziwnie gaśnie ten silnik przy normalnej pracy, wyłączam stacyjkę i powinien on zgasnąć a on zrobi jeszcze jakieś trzy obroty wałem korbowym. szczelność dolotu sprawdzona uszczelki pod kolektorem wymienione i dalej to samo . już mi ręce opadają!!!!
_________________
Marcin ,Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Nie 27 Cze 2010, 15:38
Temat postu:

Re: ( Nissan X-Trail ) obroty jałowe za wysokie


sprawdz czujnik temperatury płynu Exclamation
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
marcin król

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żukowo
Posiadane auto: Fiat Scudo 95r. 1,9D
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lip 2010, 11:47
Temat postu:

Re: ( Nissan X-Trail ) obroty jałowe za wysokie


W końcu się zebrałem i pojechałem do konkurencji podłączyć się pod tester nissana i wyszło jeszcze więcej usterek niż mi uniwersalny tester pokazał, a mianowicie przestawiony zapłon na -1 ustawili mi na +1 i teraz normalnie gasnie a powodem wysokich obrotów jałowych było niezrobiona adaptacja przepustnicy którą jednak trzeba zrobić a nieczekać aż się sama zaadoptuje co jest bzdurą .Teraz to ten nissan chodzi jak pszczółka. Very Happy Very Happy
Powrót do góry
skype status
dawid41333

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁASK
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 10:04
Temat postu:

Re: ( Nissan X-Trail ) obroty jałowe za wysokie


Witam!
Mam podobny problem z X trailem 2,0 benzyna. Mianowicie po odpaleniu auta ( tylko na zimnym silniku) obroty podskakiwały do 1500 a potem nagle spadały do 200-300 aż światła przygasały. Sytuacja trwała ok 5 sekund po czym było już ok. Wyjąłem i przeczyściłem przepustnice była cała czarna w środku ( silnik krokowy obok niej zanitowany także jest nie rozbieralny) i po zmontowaniu obroty wynoszą 1500 i nie chcą spaść. Zrobiłem ok 60 km i nic. Znalazłem na którymś forum możliwość nauczenia silnik właściwych obrotów za pomocą kluczyka i pedału gazu ale u mnie to nie działa. Czy adaptacje przepustnicy zrobi się tylko za pomocą komputera, jeśli tak to wystarczy zwykły program czy musi być specjalistyczny tylko do nissana, ewentualnie jaki? Drugie pytanie czy te przeczyszczenie przepustnicy coś da czy przyczyny szukać gdzieś indziej, dodam że poza ty problemem jest wszystko ok. Pochodzę z okolic Łodzi, Pabianic wiec może ktoś z tych okolic ma kompa do ustawienia tej przepustnicy. Pozdrawiam
Powrót do góry
dawid41333

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁASK
Posiadane auto: Peugeot
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 28 Paź 2014, 21:20
Temat postu:

Re: ( Nissan X-Trail ) obroty jałowe za wysokie


Problem rozwiązany, oryginalny program nissana i 2 minuty pracy. Przepustnica ustawiona. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 28 Paź 2014, 21:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum NISSAN Forum Strona Główna -> ( Nissan X-Trail ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Nissan X-Trail »

Opinie o samochodach Nissan X-Trail - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Nissan X-Trail ) Porady, problemy techniczne


NissanJuke

51 900

2017r.

115 000 km

śląskie

NissanNV200

28 900

2009r.

161 300 km

śląskie

NissanPrimera

8 500

2002r.

177 969 km

łódzkie

NissanCube

21 990

2010r.

197 000 km

wielkopolskie

NissanQashqai

35 700

2011r.

230 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System